Skaistumam

Kāpēc izvēlēties BIOkosmētiku?

Rūpējoties par izskatu un veselību atbildīgi, ar mīlestību pret sevi un vidi, kā arī apgūstot zaļākus paradumus un priekšroku dodot biokosmētikai, mēs veidojam skaistas ilgtermiņa attiecības ar dabu. Paņemot labāko, ko tā sniedz, bet nenodarot pāri, un bagātinot senču pieredzi dabas velšu lietošanā ar mūsdienu inovācijām, ieguvēji būsim mēs visi.

DABĪGA IZCELSME TĪRĀ VIDĒ

Biokosmētikas pamatā ir dabīgas augu izcelsmes sastāvdaļas (vismaz 95%), kā arī minerālprodukti. Tā nesatur kaitīgas sintētiskas vai ķīmiskas vielas. Īstas biokosmētikas izejvielas tiek iegūtas ekoloģiski tīrās plantācijās, kas atrodas tālu no jebkura piesārņojuma avota, turklāt stādījumiem izmanto tikai organisko mēslojumu. Galvenās sastāvdaļas ir augu ekstrakti, ēteriskās eļļas, sveķi – viss, kas iegūts no lapām, ziediem, saknēm un augļiem. Protams, dabīgā biokosmētika uz ādu iedarbojas maigi un saudzējoši. Augu izcelsmes kosmētika īpaši piemērota mūsu organismam, tāpēc kaitējumam nevajadzētu rasties, ja vien nav individuālas nepanesības.


ATBILSTĪBA BIOLOĢISKO SERTIFIKĀTU PRASĪBĀM

Par biokosmētiku var saukt tikai tādu, kas sertificēta ar starptautiskiem neatkarīgu organizāciju sertifikātiem, no kuriem prasīgākais ir BDIH. Latvijā populārākie kosmētikas līdzekļu sertifikāti ir EcoCert, BioGro, NATRUE Organic, Soil Association un citi. Sertificēta dabīgā kosmētika nesatur parabēnus, silikonus, petroķimikālijas (parafīna vaskus, minerāleļļas), ķīmiskos UV filtrus, mākslīgas aromātvielas un sintētiskas krāsvielas. Daļa dabīgās kosmētikas (piemēram, mālu maskas vai skrubji uz sāls bāzes) nav sertificējama, jo sastāvdaļas, kas iegūtas savvaļā (piemēram, ūdens, augi, māls), nav iespējams sertificēt.

Sertifikātu prasības attiecas ne tikai uz izmantotajām sastāvdaļām, bet arī uz to iegūšanas metodēm, audzēšanu, vides ekoloģiju un, protams,  kosmētikas ražošanas procesu, kas nedrīkst kaitēt videi.

ATBILDĪGI IEPAKOTA

Biokosmētikas iepakojumam jābūt atbilstīgi zaļam – bioloģiski noārdāmam un videi drošam. Ja sastāvs ir ideāls, bet izmestā kārbiņa vai tūbiņa nodarīs kaitējumu videi, tā nav biokosmētika. Uzņēmumi izvēlas inovatīvus iepakojuma risinājumus gan no atkārtoti pārstrādātiem, gan augu izcelsmes materiāliem. Daudzi uzņēmumi aicina izlietoto produktu tūbiņas un pudelītes atdot veikalos otrreizējai pārstrādei, pretī saņemot gandarījumu par zaļāku ikdienu un atlaides. Arvien populārāks kļūst iepakojums, ko var uzpildīt vairākkārt (refillable), – veikalos pieejami maināmi bloki, kas ļauj vienu iepakojumu izmantot vēl un vēl.


NAV GARLAICĪGA

Enzīmu maska ar medu un aroniju ogām, kazenēm un avenēm izklausās pēc vasaras deserta, taču spēj dabīgā veidā padarīt ādu maigu un gludu un priecē ar patīkamu dabisku aromātu. Maģiskie apzīmējumi «bio» vai «eko» dažkārt mulsina, raisot maldīgu pieņēmumu, ka attiecīgais līdzeklis nav efektīvs. Taču zīmols MADARA Cosmetics vēsta, ka svarīgākās aktīvās vielas, kas pozitīvi ietekmē ādas stāvokli (vitamīni, antioksidanti, proteīni), iegūstamas tieši dabā, un cītīgi strādā laboratorijās, lai piedāvātu mums iedarbīgu līdzekli. Zīmola tonālais krēms Skin Equal satur 98% dabīgu sastāvdaļu, kas nāk no ekoloģiskām saimniecībām. Tas viegli saplūst ar ādu, tam ir maiga, samtaina un īpaši viegla tekstūra, un tas piešķir ādai vieglu starojumu. 

Ņemot vērā to, ka apēdam gandrīz visu uzklāto lūpukrāsu, vērts padomāt, lai tā būtu pēc iespējas dabīgāka. Lūpu balzams Odylique ir serificēts kā ekoloģisks, un to droši var uzklāt ikreiz, kad rodas vēlme mitrināt lūpas. Izteikti sārtā SANTE matētā lūpukrāsa satur E vitamīnu un ekoloģisku šī un kakao sviestu. Tā piešķir lūpām izteiksmīgu un noturīgu matētu toni, apbur ar saldas vaniļas aromātu un kopj lūpas, būdama nekaitīga kā mazs šokolādes gabaliņš.

Biokosmētika vai ekokosmētika – ekosertifikātu piešķir līdzekļiem, kuru ražošana un lietošana nenodara kaitējumu videi un patērētājam. Uzraksti Natural un Organic vēsta, ka kosmētikā dominē dabīgas vai organiskas sastāvdaļas (to procentuālais daudzums mainās atkarībā no konkrētā sertifikāta). Vegan diktē ētisku attieksmi pret dzīvniekiem visos kosmētikas ražošanas posmos: no sastāvdaļu izvēles līdz testēšanai.

Trusīša emblēma vēsta, ka produkts nav testēts uz dzīvniekiem – aplikācijā Bunny Free var pārbaudīt, vai līdzeklis ir cruelty free – radīts, nenodarot pāri dzīvniekiem.

Šīs preces var iegādāties t/c Spice veikalos LIVIN un MADARA / Preču pieejamība veikalos var būt mainīga un preču cenas var atšķirties no minētajām

Foto: Bojan Stanic / @bs.photographia. Modele: Sofija Djordjevic / @sofijadjordjevic / Demons Models Management / @demonsmodelmanagement. Meikaps: Milan Bauranov / @milan_bauranov Matu sakārtojums: Milan Bauranov / @milan_bauranov)